Hlavní navigace

Vyšel CentOS 5.11

30. 9. 2014

Sdílet

Johnny Hughes oznámil vydání další verze distribuce CentOS 5.11. V informacích o nové verzi je kromě seznamu opravených chyb a nových funkcionalit i zmínka o shellshock zranitelnosti, která není v release opravena a je tedy potřeba po instalaci provést ‚yum update bash‘. Kompletní změny jsou dostupné na wiki.

Instalační obrazy jsou rozděleny na 2 DVD. Druhý disk obsahuje doplňkové jazyky pro kancelářský balík, zdrojové kódy openjdk a další dodatečné nástroje. Pro instalaci stačí první. Pro uživatele bez DVD mechaniky je připraveno 8 CD obrazů ISO. Pro základní instalaci opět postačí první.

(Zdroj: DistroWatch)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 10. 2014 15:52

    Withy14 (neregistrovaný)

    Je to přesně, tak jak si psal - 5 má EOL v 2017, teoreticky by asi DVD/CD nutné nebylo, ale změny mezi 5 a 5.11 už sou docela markantní a když například máš omezenou konektivitu, nebo žádnou (například v nejnutnějším případě použiješ mobilní data), tak to CD/DVD ti vhod příjde (je nad.rámec diskuze řešit situace s omezenou konektivitou, ale například průmysl, armáda, státní sektor atd.).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.