Hlavní navigace

Vyšel Chrome 70, konec certifikační autority Symantec se odkládá

17. 10. 2018

Sdílet

Google Chrome

Podle plánu vyšla nová verze prohlížeče Chrome s pořadovým číslem 70. Z důvěryhodných kořenových certifikačních autorit měl zmizet Symantec, jak bylo naplánováno už na začátku letošního roku. S tím měly přestat platit i certifikáty vydané mezilehlými autoritami, které na tento kořen spoléhají: Thawte, VeriSign, Equifax, GeoTrust a RapidSSL. Od listopadu 2017 už tyto autority vydávají certifikáty pod kořenem DigiCert.

Na poslední chvíli došlo ke změně a certifikáty Symantec jsou stále platné. V konzoli se nově objevuje varování, že jim bude odebrána důvěryhodnost velmi brzy. Chrome tedy stejně jako Firefox zatím úplný konec pozdržel s odůvodněním, že jde o velmi komplikovaný proces. Stále existuje velký počet webů, které certifikát nevyměnily a měly by tak učinit co nejdříve.

Vedle toho přinesl Chrome 70 spoustu novinek jako je nastavení oprávnění rozšíření na úrovni jednotlivých stránek, podporu TLS 1.3, dekodér AV1 nebo upravené přihlašování Google účtem. Vývojáři také mohou využít nové Web Authentication API, které dovoluje na iOS a Androidu přihlašování ke službám pomocí otisku prstu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.