Hlavní navigace

Vyšel Debian 7.4, opravuje kritické chyby

10. 2. 2014

Sdílet

Vývojáři linuxové distribuce Debian oznámili vydání nové stabilní verze 7.4. Jedná se pouze o další vydání, které zahrnuje všechny dosud vydané opravy chyb, především těch bezpečnostních. Pokud již Debian 7 „Wheezy“ používáte, stačí prostě a jednoduše aktualizovat balíčky. Na stránkách distribuce najdete odkazy ke staženípřehled změn.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2014 14:40

  LadaD (neregistrovaný)

  Tak nějak nechápu smysl podobných zpráv. Bezpečnostní opravy jsou dostupné přes repositáře okamžitě. Nejsme ve světě Windows, abychom museli čekat,až se někdo uráčí a vydá nějakou upravenou verzi OS.

 • 10. 2. 2014 16:26

  Pavel 'TIGER' Růžička (neregistrovaný)

  Tak ono jde o to, aby uživatelé věděli, že jsou nové instalační média. Pro toho, kdo to instaluje hodně často to ušetří hromadu času při instalování.

 • 10. 2. 2014 21:13

  Hulka (neregistrovaný)
  Nejsme ve světě Windows, abychom museli čekat,až se někdo uráčí a vydá nějakou upravenou verzi OS.


  Windows používá podobně jako linux také vlastní systém automatických aktualizací. Třeba není tak vypracovaný jako u spousty linuxových distribucí a rovněž se nedá srovnávat rychlost uvolňování aktualizací s linuxem. Na druhou stranu hledání zneužitelných chyb v opensource programu je značně jednodušší než hledání chyb v uzavřeném softwaru proto se není příliš čemu divit. Argumenty že proto bychom měli všichni používat opensource neberu. Ten prostě není a nebude pro všechny lidi v různých ohledech dostatečně použitelný. Tím nechci snižovat jeho váhu, sám už lecos používám doma i v práci a v některých případech se mu proprietární aplikace nevyrovnají. Na stranu druhou si pamatuji jak u čistého androidu jsem se dost načekal než Google uvolnil aktualizaci opravující chybu v podepisování instalačních balíčků zatímco jeho OEM partneři už dávno uvolněný patch ládovali do svých upravených verzí androidu. A je to taky linux ačkoliv takový polouzavřený. Nejsem prostě zastáncem jednoho ani druhého protože každý má své světlé a stinné stránky a nějaksi jsem se naučil využívat obou prostředí tak aby mi přinášeli užitek. Proto taková jednostranná stanoviska nemám rád. A možná by jste se divil kolik vývojařů kolem linuxu používá současně i windows. Pravda možná jich víc bude na Macu :-)

 • 11. 2. 2014 10:06

  dustin (neregistrovaný)

  Android nemá s otevřeností linuxu moc společného, je to běžný proprietární systém běžící na linuxovým jádrem.