Hlavní navigace

Vyšel Linux 3.11 aneb Linux for Workgroups

3. 9. 2013

Sdílet

Linus Torvalds oznámil vydání linuxového kernelu ve verzi 3.11, která má přezdívku Linux for Workgroups (o co jde?). Mezi novinky patří například předběžná podpora připravovaných grafických karet od AMD řady Radeon HD 8000. Obecně se karty od AMD dočkaly lepší správy napájení, takže notebooky by s nimi měly vydržet o něco déle.

Vylepšenou podporou se chlubí také architektury ARM a POWER a jako tradičně řada souborových systémů: ext4, Btrfs, XFS a F2FS. Z praktických věcí pro širší spektrum uživatelů potěší hlavně možnost spouštět ve Wine aplikace pro Windows RT. Na serveru Phoronix najdete podrobnosti o novinkách.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2013 9:49

  Vláďa Macek

  Samozřejmě, že je to nutné, takový decentní odkaz je fajn. Je nepříjemné si uvědomit, jak čas letí. Dnes dospívají lidi, kteří jako první na počítači viděli Windows XP. Všechno před ním je pro ně lov mamutů.

 • 5. 9. 2013 16:47

  Radovan (neregistrovaný)

  Takové je potřeba dovzdělat. Nedávno jsem dvěma klukům (11 a 14) předváděl pong z roku 1977, řádili s tím přes hodinu a nechtěli přestat. Bílá kostička běhající po černé obrazovce je zabavila víc než barevňoučké hry co mají v mobilech :)