Hlavní navigace

Vyšel Manjaro Linux 19.0 Kyria s KDE, GNOME i Xfce

25. 2. 2020

Sdílet

Manjaro Linux 19.0 Kyria Autor: Manjaro

Nová verze 19 populární distribuce Manjaro dostala do vínku jádro Linux 5.4 LTS a novou verzi Pamac 9.3. K dispozici je ve variantách s desktopy KDE. Systém ve variantě s Xfce 4.14 obsahuje nové téma Matcha a přidává novinku v podobě Display-Profiles, umožňující uživateli pracovat s profily preferovaných konfigurací monitorů.

Edice s KDE nabízí prostředí Plasma 5.17 s nově přepracovaným vzhledem (témata Breath2 ve světlé i tmavé variantě, profily pro Konsole, skiny pro Yakuake atd.). Editor Kate nabízí další barevná schémata a vedle Kickoff je zde dále Plasma-Simplemenu jako alternativa. KDE Aplikace jsou verze 19.12.2

GNOME varianta nabízí verzi desktopu 3.34 a vylepšení vzheldu některých aplikací. V základu Manjaro s GNOME používá vlastní dynamický wallpaper měnící se v průběhu dne. Využita je i funkcionalita této verze GNOME s vlastními adresáři v přehledu aplikací (stačí přetáhnout jednu ikonu k druhé a vznikne složka, po rozebrání ikon zase zmizí – prostě jako třeba u Androidu). Distro dále přináší vlastní Gnome-Layout-Switcher (k dispozici jsou vzhledy Manjaro, Vanilla Gnome, Mate/Gnome2, Traditional Desktop/Windows, Modern Desktop/MacOs, Unity/Ubuntu Theme). Automaticky je měněno světlé a tmavé schéma pokud běží Nightlight.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.