Hlavní navigace

Vyšel Metasploit 5.0: je výkonnější a jednodušší

14. 1. 2019

Sdílet

Metasploit

Vývojáři uvolnili novou verzi penetračního testovacího nástroje Metasploit s označením 5.0. Nová verze je podle nich výkonnější a zároveň je jednodušší pro uživatele. Novinky shrnují na svém blogu, kde píší o nové databázi, automatizačním API, modulech, knihovnách, rozšířené podpoře jazyků, zlepšení výkonu, podpoře týmové spolupráce a nových možnostech integrace a škálování.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 1. 2019 20:09

  JardaH (neregistrovaný)

  Teď jsem si chtěl nedávno udělat takovej automatickej pentest websajty, no tak jsem sáhl právě po Metasploitu a něco tak tragického a neohrabaného jsem v životě neviděl... Buď je to tak složité a neohrabané, aby to nemohli používat script-kiddies a nebo nevím. Navíc dokumentace taky není nijaká spešl, ovládání na pytel. V databázi (! kvůli jednomu hostname) jsem měl kvůli loadbalanceru jednu sajtu xktrát bez hostnamu...

  Asi jsem něco nepochopil, nebo nevím...

 • 15. 1. 2019 7:44

  Petr Neni (neregistrovaný)

  Chtel jsem ulovit zajice, tak jsem zacal stavet atomovku. Asi jsem neco nepochopil, je to slozite a vubec tak nejak na hovno ve srovnani s flintou.
  Metasploit ma IMHO jine pouziti nez odtestovat 1 stranku. Da se pouzit i k testu 1 stranky (na zaklad ti staci par prikazu), ale je to IMHO overkill. Pokud hledas klikaci idiotproof reseni, podivej se treba na accunetix, mas tam i wizarda ktery te provede hezky za packu procesem skenovani.