Hlavní navigace

Vyšel MorphOS 2.0

1. 7. 2008

Sdílet

MorphOS je částečně otevřený operační systém určený pro architekturu PPC. Používán je především na počítačích Amiga a má API kompatibilní s AmigaOS 3.1. Vývojáři nyní vydali MorphOS 2.0. Jedná se o dlouho očekávané vydání, které obsahuje velké množství nových vlastností. Pokud vás zajímá jejich kompletní seznam, přečtěte si poznámky k vydání, další informace pak naleznete v readme.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 7. 2008 22:25

    bez přezdívky
    MorphOS 2.0 je pro PowerPC pocitace PegasosPPC I, PegasosPPC II G3 a G4 a nejnovejsi miniaturni EFIKA 5200B se spotrebou 1 W (!) - vsechny od Genesi/bPlan. Pracuje se na verzi pro Apple Mac (PowerPC), bylo video funkcniho MorphOS 2.0 na MacMini na YouTube, vzhledem k tomu, ze se PegasosPPC jiz neprodava a EFIKA je slabsi (cca 800 MIPS) - bylo by to pro rozsireni MorphOS 2.0 vice nez vitane. MorphOS 2.0 neni urceny pro Amigu s PowerPC turbokartama (jako posledni verze 1.4.5) - ale je mozne, ze Amiga PowerPC verze 2.0 vyjde opet o trochu pozdeji, stejne jako predtim - prioritni byla verze PegasosPPC / EFIKA. Ceske informace a screenshoty MorphOS 2.0 jsou k videni na strankach Czech Pegasos User Group. BTW. Tuto zpravu pisu z MorphOS 2.0 :-)))

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.