Hlavní navigace

Vyšel MythTV 0.27

Sdílet

Petr Stehlík 19. 9. 2013

Včera byla uvolněna nová stabilní verze digitálního videorekordéru MythTV 0.27. Klíčových změn je zdá se pomálu, kromě sdílení fotek přes AirPlay a přidávání internetových rádií do MythMusic se zřejmě vývojáři soustředili především na úklid v kódu a jeho opravy.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2013 13:46

  Kaacz (neregistrovaný) ---.2.broadband10.iol.cz

  Ve verzi 0.26 pokazili lossless transcode po střihu. V PS streamu jsou vadné časy GOP, nelze použít ProjectX na kontrolu a sync-fix. Děje se to u cca 40% nahrávek. Updatoval jsem na 0.26 teprve nedávno a chvíli mi trvalo, než jsem si sám sobě přiznal, že to není chyba v DVBT streamech, ale že vývojáři rozbili něco, co předtím fungovalo.

  Když jsem našel ! 11 měsíců existující ! ticket a připsal tam rozčarování, jak je možné po celou dobu neopravit něco, co sami rozbili, byl jsem odkázán na příchozí 0.27. OK, otestuji to a pokud to bude stále rozbité, mám 2 možnosti: buď je prudit dál nebo downgrade na 0.25. :(

  PS: zná někdo Linuxový opravdu fungující program na jednoduchý střih s přesností na frame, který nepokazí sync se zvukem a nerekóduje celý stream ? Tak jak to doteď dělám přes frontend MythTV. Mohl bych se frontendu zbavit zcela.

 • 20. 9. 2013 10:51

  Kaacz (neregistrovaný) ---.2.broadband10.iol.cz

  Uz jsem myslel, ze to neumi skakat po frame .. stryko Google mi dohledal, ze mam zmacknout CTRL. Sakra taky by to tam mohli nekde napsat. :)
  Otestuji, jsem zvedav jak si to poradi na reklamach. Diky za nasmerovani. GUI je sice QT3 hruza - az jsem se lekl, ze je to program pusteni pres wine. :)

 • 20. 9. 2013 11:51

  Kaacz (neregistrovaný) ---.2.broadband10.iol.cz

  Krásnou funkci přehrát pro kontrolu před střihem bez vystřihnutých částí (jako to umi střih v MythTV FE) to neumí, takže je opruz si spočítat výsledný čas střihu a kontrolovat po export. Když se nepovede, změnit střih, export a celé znova .. :( Ale jinak použitelné .. v nouzi. :)

 • 20. 9. 2013 15:15

  JirkaS (neregistrovaný) ---.209.broadband10.iol.cz

  Zajímavé, já teda na nahrávání používám něco jiného (většinou VDR, ale teď jsem dělal pokusy i s tvheadend) a mám podobný problém se všemi nahrávkami z MUX3.
  Objevilo se to poté, co jsem nahrávadlo přesunul na novější HW a novější Debian. Tuner stejný, firmware stejný, ProjectX stejný a dělá to pod VDR i tvheadend.
  Teď jsem ještě zkusil vyměnit TV tuner, ale zatím jsem nestihnul kouknout, jak to dopadlo...
  Už si s tím nevím rady...

 • 27. 9. 2013 12:05

  Kaacz (neregistrovaný) ---.2.broadband10.iol.cz

  Jenže já v nahraném TS žádné chyby nemám. Ty tam vzniknou až po lossless transcode do PS a pouze pokud provedu strih.

  PS: jako nahrávací server je mythTV nepřekonatelný. Jeho power search a možnosti nastavení pravidel nahrávání + easy mythweb vzdálená správa .. prostě neznám nic lepšího. Používám ho již několik roků v serveru s třemi DVBT kartami. :)