Hlavní navigace

Vyšel MythTV 0.27

19. 9. 2013

Sdílet

Včera byla uvolněna nová stabilní verze digitálního videorekordéru MythTV 0.27. Klíčových změn je zdá se pomálu, kromě sdílení fotek přes AirPlay a přidávání internetových rádií do MythMusic se zřejmě vývojáři soustředili především na úklid v kódu a jeho opravy.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2013 13:46

  Kaacz (neregistrovaný)

  Ve verzi 0.26 pokazili lossless transcode po střihu. V PS streamu jsou vadné časy GOP, nelze použít ProjectX na kontrolu a sync-fix. Děje se to u cca 40% nahrávek. Updatoval jsem na 0.26 teprve nedávno a chvíli mi trvalo, než jsem si sám sobě přiznal, že to není chyba v DVBT streamech, ale že vývojáři rozbili něco, co předtím fungovalo.

  Když jsem našel ! 11 měsíců existující ! ticket a připsal tam rozčarování, jak je možné po celou dobu neopravit něco, co sami rozbili, byl jsem odkázán na příchozí 0.27. OK, otestuji to a pokud to bude stále rozbité, mám 2 možnosti: buď je prudit dál nebo downgrade na 0.25. :(

  PS: zná někdo Linuxový opravdu fungující program na jednoduchý střih s přesností na frame, který nepokazí sync se zvukem a nerekóduje celý stream ? Tak jak to doteď dělám přes frontend MythTV. Mohl bych se frontendu zbavit zcela.

 • 20. 9. 2013 10:51

  Kaacz (neregistrovaný)

  Uz jsem myslel, ze to neumi skakat po frame .. stryko Google mi dohledal, ze mam zmacknout CTRL. Sakra taky by to tam mohli nekde napsat. :)
  Otestuji, jsem zvedav jak si to poradi na reklamach. Diky za nasmerovani. GUI je sice QT3 hruza - az jsem se lekl, ze je to program pusteni pres wine. :)

 • 20. 9. 2013 11:51

  Kaacz (neregistrovaný)

  Krásnou funkci přehrát pro kontrolu před střihem bez vystřihnutých částí (jako to umi střih v MythTV FE) to neumí, takže je opruz si spočítat výsledný čas střihu a kontrolovat po export. Když se nepovede, změnit střih, export a celé znova .. :( Ale jinak použitelné .. v nouzi. :)

 • 20. 9. 2013 15:15

  JirkaS (neregistrovaný)

  Zajímavé, já teda na nahrávání používám něco jiného (většinou VDR, ale teď jsem dělal pokusy i s tvheadend) a mám podobný problém se všemi nahrávkami z MUX3.
  Objevilo se to poté, co jsem nahrávadlo přesunul na novější HW a novější Debian. Tuner stejný, firmware stejný, ProjectX stejný a dělá to pod VDR i tvheadend.
  Teď jsem ještě zkusil vyměnit TV tuner, ale zatím jsem nestihnul kouknout, jak to dopadlo...
  Už si s tím nevím rady...

 • 27. 9. 2013 12:05

  Kaacz (neregistrovaný)

  Jenže já v nahraném TS žádné chyby nemám. Ty tam vzniknou až po lossless transcode do PS a pouze pokud provedu strih.

  PS: jako nahrávací server je mythTV nepřekonatelný. Jeho power search a možnosti nastavení pravidel nahrávání + easy mythweb vzdálená správa .. prostě neznám nic lepšího. Používám ho již několik roků v serveru s třemi DVBT kartami. :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky