Hlavní navigace

Vyšel nový Arch Linux Newsletter

2. 7. 2008

Sdílet

Eduardo „kensai“ Romero v něm píše, že uplynulý měsíc byl velmi dobrý pro svět open source. Pochvaluje si vydání nového Firefoxu, Wine a neopomene ani novou verzi Archlinuxu. Dále se pak přesunuje ke smutnější události, protože z Archlinux týmu odešel Eliott, který byl pro tým velmi cenný. Na druhou stranu se k Archlinuxu přidali další tři nové tváře (Francois, Allan a Dusty) a Edurado ke rád, že budou moci házet vinu na větší množství lidi pokud se něco pokazí.

Rekapitulace hlavních novinek obsahuje informaci o vydání nové verze Archlinuxu a zprávu o hledání nových lidí, kteří by se starali o balíčky. Recenze nového vydání Archlinuxu na sebe nenechala dlouho čekat, tak ALN informuje i o blogpostu shrnujícím filozofii Archlinuxu a samozřejmě i novinky nové verze. Mezi tři události linuxového světa byla vybrána například zpráva o tom, že AMD udělalo velký krok v oblasti otevřených ovladačů ve spojení s grafickými kartami. Dále pak zmiňuje jednu událost z Red Hat Summitu, která se týká ODF, kde Stuart McKee říká „ODF prostě vyhrálo“. A poslední událost nese název „Nvidia říká NE na žádost o uvolnění ovladačů jako open source“.

Za poslední měsíc Arch Linux Schwag shop prodal přes 50 produktů a na nich vydělal $65.43. Do obchodu přibyly i nové produkty a to OpenSSH hrnek a Archlinux podložka pod myš. Dobrou zprávou pro evropany je, že Daniel Isenmann zkoumá možnosti založení European Arch Schwag shopu, díky kterému by jsme se mohli dočkat těchto produktů i u nás.

Další část se jmenuje „Krátká historie mexických topinek“ a je to reakce Dustyho Phillipse na odchod Eliotta. Gaming Area popisuje pohodlné nahrávání 3D her pomocí programu glc. Ten dokáže zachytit cokoli co projde přes ALSu nebo OpenGL. V část s rozhovorem, Eduardo vyzpovídává grafika Thayera Williamse, který navrhnul nynější logo Archlinuxu. Rozhovor se točí kolem jeho práce pro Archlinux.

Z fóra a mailinglistů byli vybrány zajímavé události například o plánu funkyouiho o vydání liveCD založeném na archlinuxu s KDE4. Stythys vytvořil repositář s nejpopulárnějšími hrami z AURu a Lukáš Jirkovský ohlásil neoficiální Arch-graphics repositář, který obsahuje některé grafické nástroje taktéž z AURu. Velmi zajímavý thread vytvořil Alessio Bolognino, který se ptá, jestli může být v Archlinuxu použit název Firefox.

Konec ALN se věnuje vylepšování našich znalostí o zkratkách v Openoffice nebo o zálohování našich dat. Tipy a triky ukazují jak zacházet s právy na linuxu a sekce humoru ukazuje tři nejlepší hlášky z jabberu a IRC napsané vývojáři a uživateli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.