Hlavní navigace

Vyšel nový CentOS 8 (1911) postavený na RHEL 8.1

16. 1. 2020

Sdílet

CentOS Autor: CentOS

Vývojáři distribuce CentOS oznámili uvolnění nové verze 8 (1911), která je postavena na zdrojovém kódu Red Hat Enterprise Linuxu 8.1. Poznámky k vydání odkazují na seznam novinek RHEL, který zmiňuje možnost vypnutí modulů v instalátoru Kickstarter, do systémových rolí byla přidána nová s názvem Storage, podpora nového routovacího nástroje FRR, nová verze nástroje Tuned a nový Chrony s přesnější synchronizací času.

Představen byl také nástroj Udica pro generování selinuxových politik pro kontejnery, Fapolicyd zase umožňuje efektivně vytvářet politiky pro aplikace běžící v systému. K dispozici je také systém kpatch, který dovoluje instalovat do jádra záplaty na chyby s označením kritické a důležité, aniž byste museli rebootovat systém.

Samozřejmostí jsou pak už nové verze některých balíčků, konkrétně jsou vypíchnuty vývojářské nástroje jako PHP 7.3, Ruby 2.6, Node.js 12 či LLVM 8.0.1, Rust Toolset 1.37 a Go Toolset 1.12.8. Instalační obrazy můžete stahovat z webu projektu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.