Hlavní navigace

Vyšel nový Gentoo Monthly Newsletter

1. 7. 2008

Sdílet

Popisuje červnové události nejen kolem Gentoo. Hned z kraje je několik odstavců a fotek věnováno linuxové show LinuxTag 2008 v Berlíně. Dostavilo se na 11 000 návštěvníků a z Gentoo jste tam mohli narazit na 10 vývojářů. Dále popisuje události z největší propagační akce věnované open source a tou je FliSoL 2008, která končila installfestem. Zajímavé na této akci je fakt, že se koná v několika městech najednou. I na této akci se vývojáři ukázali a podle jejich slov byli LiveCD s Gentoo horkým zbožím.

V další části najdeme interview se studentem Nirbheek Chauhan, který v rámci Google Summer of Code pracuje na programu AutotuA. Ten by měl vývojářům Gentoo ušetřit práci při vývoji a také pomoci uživatelům při testování nových balíčků v systému. Další zpráva se týká vývojáře Joe Peterson, který pracuje na raketě nesoucí Gentoo do vesmíru. Gentoo Monthly Newsletter to komentuje slovy „Joe pošle Gentoo tam, kam se zatím žádný tučňák nevydal…“.

Posledních několik částí obsahuje například přehled zajímavých článků na Planet Gentoo a radí nám, jak snížit spotřebu našich počítačů. Nakonci už najdeme jen různé statistiky balíčků a bugů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.