Hlavní navigace

Vyšel PC-BSD 1.4

25. 9. 2007

Sdílet

K dispozici je nová verze PC-BSD, označená jako 1.4. Mezi hlavní novinky patří přechod na FreeBSD verze 6-STABLE, nasazení X.Org 7.2, KDE 3.5.7, CompizFusion 0.5.2, Flash 7, oficiální NVIDIA ovladače a další. Podrobnosti naleznete v oznámení o vydání a changelogu. Stahovat můžete ze zrcadel nebo využijte Bittorrent.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2007 15:42

  bez přezdívky
  Tak jsem si ho zkusil nainstalovat. Zajímavé je, že z různých zrcadel jsou různé hashe iso souboru.

  Instalace byla v pořádku (cca 15 min.), tedy až napodruhé (poprve jsem měl chybu ve vypálení nebo už při stažení souboru). Při prvním spuštění jsem byl dotázán na výběr ovladače VGA (Nvidia 6100 int.). Zkusil jsem asi tři, ani jeden nešel, tak jsem si řekl že to nechám na jindy. Ale po spuštění už jsem tuto možnost nenašel. Nevíte někdo kde to jde nastavit?

  Také jsem nenašel na správce programů - aneb jak nainstalovat Operu...


  Píšu to jen jako zkušenost, ale jestli někdo víte co jsem přehlédl tím lépe....
 • 25. 9. 2007 16:33

  bez přezdívky
  Tak programy se najdou na http://www.pbidir.com/ jako balíky .pbi.

  Nastavení VGA jsem sice našel, ale žádné nastavení nefunguje a navíc vždy poté zmizí kurzor myši a je třeba PC restartovat (ne jen odhlásit).

  Tak se zdá, že má PC - BSD ještě co dohánět.
 • 5. 10. 2007 21:21

  chessman (neregistrovaný)
  ohledne sw - pridava se v nastaveni - sw - pridat/odebrat, tak nejak, ted jsem na linuchovi. jinak mam pcbsd na druhym disku pro notes a dalsim pro desktop s ati vga a bez problemu. a to jsem na tom s podporou nejhur, nvidia je nejlepe podporovana. pro ni je tam nv ovladac a nakonec univerzalni vsudefunkcni - vesa. takze na prvni vyberove tabulce mezernik a vybrat moznost s nastavenim zobrazeni.

  jinak bsd je vysoce citlive na nastaveni biosu. staci zmenit agp nebo sb adressing a muze prijit komplikace, pripadne reseni.
 • 26. 9. 2007 15:41

  stich (neregistrovaný)
  Pokusil jsem se nainstalovat PC-BSD na notebook Dell XPS 1330, neboť je to můj oblíbený systém na stolním PC a skončilo to záhy zjištěním, že nefunguje klávesnice - nevím si rady(jsem bohužel klikací BFU). Poradí mi prosím někdo ?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.