Hlavní navigace

Vyšel Red Hat Enterprise Linux 8

7. 5. 2019

Sdílet

Red Hat

Společnost Red Hat vydala novou verzi své komerční distribuce Red Hat Enterprise Linux 8. Osmička je založena na kódu distribuce Fedora 28 a jádře 4.18 a míří především do stabilních firemních prostředí a hybridních cloudů. Balíčkovací systém YUM je nově založen na DNF, což znamená vyšší výkon a API určené k propojení s dalšími nástroji.

Výchozím Pythonem je verze 3.6, podpora staré dožívající verze 2.7 už má jen omezený rozsah. Kromě toho najdete v distribuci také aktualizované verze dalších jazyků: PHP 7.2, Ruby 2.5 či Perl 5.26. Z databázových řešení jsou dostupné MariaDB 10.3, MySQL 8.0, PostgreSQL 10, PostgreSQL 9.6 a Redis 5.

RHEL 8 nabízí web server Apache ve verzi 2.4 a poprvé přináší web server Nginx 1.14. Squid povýšil na 4.4 a přidává se k němu reverzi proxy Varnish Cache 6.0. Firewall IPtables je poprvé nahrazen modernějšími nftables a staví na nich také firewalld.

Pokud vás zajímá desktop, pak dostanete Gnome Shell verze 3.28 běžící ve výchozím stavu na Waylandu. Vedle toho je dostupný také klasický X.org. O všech novinkách se můžete podrobnosti dočíst v poznámkách o vydání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?