Hlavní navigace

Vyšel Slackware 10.2

15. 9. 2005

Sdílet

Dle očekávání byla vydána nová verze oblíbené distribuce Slackware, nyní ve verzi 10.2.

Mezi novinky patří kernel 2.4.31 nebo testovací 2.6.13, KDE 3.4.2, XFce 4.2.2 a mnoho dalšího. Při instalaci je možné vybrat i jádro 2.6 s podporou SCSI, RAID a SATA. Nový Slack podporuje glibc 2.3.5. Více v changelogu.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 9. 2005 17:57

  balo (neregistrovaný)
  nuz takato spravicka by sa hadam obisla aj bez toho sugestivneho "oblíbené distribuce", co sa hodi skor niekam do bulvaru... u niekoho je to oblubene, u ineho zasa nie

  skor by bolo dobre byt presny v otazke faktov a ked uz narobim ludom chutky tym jadrom 2.6, tak by bolo dobre napisat, ze to predkompilovane jadro 2.6 nema ziadne moduly, nema podporu networkingu atd. a ze je dobre tak maximalne na lokalnu instalaciu a potom treba co najskor skompilovat vlastne a doinstalovat chybajuce sucasti
 • 15. 9. 2005 20:06

  bez přezdívky
  No, já stejnak instaluji pod jádrem 2.4.x a pak tam dám 2.6 z testing a u toho jsou všechny moduly už k dispozici. Mohl jsem napsat u slackwaristů oblíbené distribuce, ale to by vypadalo blbě. Příště možná napíšu kouzelně spartánské :-D

  pokud to oblíbené někoho urazilo, tak se mu hluboce omlouvám.
 • 15. 9. 2005 21:20

  bez přezdívky
  Tak jsem to stáhnul a z cd obrazu vyrobil dvd a koukl na to a:

  1, při výrobě dvd je potřeba pro novější mkisofs doplnit příkaz pro vytvoření dvd obrazu o adresář ve kterém se nacházejí soubory zkopírované z instalačních cd. Tedy doplnit si postup z isolinux/README.TXT asi takto:

  mkisofs -o /tmp/slackware.iso \
  -R -J -V "Slackware Install" \
  -hide-rr-moved \
  -v -d -N -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table \
  -sort isolinux/iso.sort \
  -b isolinux/isolinux.bin \
  -c isolinux/isolinux.boot \
  -A "Slackware Install CD" \
  /tmp/adresar-s-instalacnimi-cd

  doplněn je poslední řádek, vynechány naopak řádky začínající -x (na dvd nebudem škudlit místem, ne? :-D)

  2, kernel 2.6.13 pro instalaci je pak nutné doplnit moduly z balíčku v testing, a pak by to mělo fungovat. Pokud člověk nechce (nebo nemusí) kernely kompilovat, jeví se mi jako vhodné použít ty z testing. Osobně mám ověřeno že není nutné kompilovat kernel ani pro takovou kofiguraci, jako je A7N8X-Deluxe + Radeon9600Pro. Lze použít Firemní ovladače asusu a nvidie a všechno jede jak má, včetně zvuku 5.1 a 3D akceleraci v opengl. Trochu fušky sem měl dřív jenom s patchováním driverů grafické karty kvůli kernelu 2.6.12.2 ale to už mají nové ovladače ATI vyřešeno. Předpokládám že to tak bude i u 2.6.13.

  3, zatím jedu 10.1 swaretem upgradovanou na current (tedy 10.2) s kernelem 2.6.12.2 a zatím se odmítá
  od víkendu upgradovat dropline gnome, s tím že není pro 10.2 ještě připraveno. Tady předpokládám že to bude do týdne, dvou minulostí.

  4, Pouze co jsem četl na abíčku, tak z kernelu 2.6.13 zatím vypadla podpora inotify (jestli jsem to dobře pochopil), takže pokud nechcete mít beagla bez zubů tak se patchování a kompilaci jadérka asi nevyhnete.

  To je asi zatím vše, Keep Slackin ;-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky