Hlavní navigace

Vyšla Fedora 20 Heisenbug

18. 12. 2013

Sdílet

Linuxová distribuce Fedora vyšla v jubilejní 20. verzi zvané Heisenbug. Vydání bylo věnováno tragicky zesnulému Sethu Vidalovi, dlouholetému přispěvateli a autorovi balíčkovacího systému yum. Jedná se rovněž o první vydání, kdy se procesorové architektuře ARM dostalo stejné pozornosti jako standardním architekturám x86 a x86_64.

Výchozím grafickým prostředím je GNOME 3.10, které přišlo například se správcem softwaru nebo několika novými aplikacemi. Fedora ovšem zůstává poměrně neutrální a nabízí řadu dalších grafických prostředí včetně KDE 4.11 a nově také Cinnamonu (znáte z distribuce Linux Mint). Správce potom potěší řada vylepšení v oblasti virtualizace.

Pro vývojáře je zase připraven nástroj DevAssistant, který dokáže obstarat zajistit všechny záležitosti potřebné po vývoj. Framework Ruby on Rails byl aktualizován na verzi 4.0 a dostupný je také nejnovější Perl 5.18. Nováčkem v repozitářích je framework Apache Hadoop pro práci s „velkými daty“. Podrobnější přehled novinek najdete v oficiálním oznámení či na Fedora.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.