Hlavní navigace

Vyšla Fedora 28

2. 5. 2018

Sdílet

Fedora 20

Na světě je nové vydání Fedory (české oznámení), které přináší několik podstatných novinek. Tou první pro desktopy je zahrnutí některých repozitářů třetích stran do systému, při prvním spuštění GNOME je pak uživatel dotázán, zdali si to přeje. Tyto repozitáře obsahují Google Chrome, PyCharm (Python IDE od JetBrains), proprietární ovladač pro grafiky Nvidia či Steam klient.

Další vylepšení se týká notebooků, kde se mění některá nastavení vedoucí k vyšší výdrži akumulátoru (například nové výchozí nastavení politiky SATA Link Power Management šetřící zhruba 1 až 1,5 W či zapnuté šetření u Intel HDA a automatické uspávání USB pro Bluetooth receivery).

GNOME je zde ve verzi 3.28 s řadou vylepšení, novým výchozím správcem fotografií je GNOME Photos, dále došlo na podporu rozhraní Thunderbolt 3 a nové výchozí Emoji v podobě fontu Noto Color Emoji zahrnující Unicode 10.0. S novým jádrem se pojí i zahrnutí VirtualBox Guest Additions. Mnoho dalších novinek se týká i dalších edicí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.