Hlavní navigace

Vyšla nová verze komerční distribuce Linspire 6.0

11. 10. 2007

Sdílet

Společnost Linspire oznámila vydání nové verze stejnojmenné distribuce s označením 6.0. Tento komerční desktopový systém je postaven na Ubuntu a přidává proprietární ovladače, kodeky a další software. Distribuce se zaměřuje na co nejjednodušší použití systému včetně uzavřených aplikací, pro které neexistuje svobodná náhrada. Uživatelé tak dostanou do ruky například podporu technologií jako MP3, Real, Java, Flash, ATI, NVIDIA, WiFi a mnoha dalších. Pro další informace si přečtěte tiskovou zprávu a nahlédněte do seznamu novinek. Systém Linspire pořídíte za 49,95 USD, tedy přibližně 950 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 10. 2007 10:46

  Tom (neregistrovaný)
  Nedávno jsem zkoušel Freespire 2.0, což je "free verze" Linspire a musím uznat, že je to dobrý systém, hlavně pro začátečníka, který se s Linuxem teprve seznamuje. Pokud bych však měl doporučit někomu nějakou distribuci, určitě by to byl Linux Mint (3.1). Je postaven také na Ubuntu, používá Gnome, má startmenu podobné Windows ale hlavně umí česky!
 • 11. 10. 2007 10:53

  z72ka (neregistrovaný)
  No pockat, a ubuntu neumi cesky nebo co? Pokud vim, tak ano a voli se to v instalaku. Ja mam debian lenny a cesky mluvi taky uz od zacatku a to jiz nekolik let.
 • 11. 10. 2007 11:01

  Tom (neregistrovaný)
  Prostředí Freespire se samozřejmě dá počeštit - na jejich wiki stránkách je postup, ale u některých programů se kromě toho musí nastavit správné kódování a třeba v Kongueroru nebo Archiveru mi vůbec nefungovaly české znaky. Zatímco v Linux Mint jde vše hned od začátku a nemusím nic někde nastavovat.
 • 11. 10. 2007 17:40

  Sten (neregistrovaný)
  Chtěl bych opravit vyznění zprávičky: WiFi není uzavřená aplikace ani technologie, zprávička asi míní uzavřené ovladače na WiFi, např. windowsí ovladače používající ndiswrapper. A také MP3 není uzavřená (ani nemůže být, protože je to ISO 11172), ale patentovaná technologie (prý i v EU).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.