Hlavní navigace

Vyšla poslední alfa verze Mageia 2

17. 1. 2012

Sdílet

Anne Nicolas oznámila vydání poslední alfa verze distribuce Mageia 2. Nalezneme zde k vyzkoušení poslední verze stabilního jádra 3.2, díky němu i vylepšenou virtualizaci s nativní podporou Xen, vylepšenou bezpečnost díky rozhraní Tomoyo, KDE 4.7.97, GNOME 3.3.3 a mnoho dalšího. Kompletní seznam novinek a změn je, stejně jako odkazy ke stažení, součástí oznámení o vydání.

Nyní nás čeká každý měsíc jedna vývojová verze (beta 1 – únor, beta 2 – březen, RC – duben) až do května, kdy by se na začátku měla objevit její finální podoba. Připomeňme si, že Mageia je forkem známé distribuce Mandriva, o níž se nyní často mluví v souvislosti se společností, která za ní stojí a opět se potýká na hranici zániku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2012 9:26

  zdposter (neregistrovaný)

  Autor správičky by si mal vyjasniť, čo je distribúcia a čo je firma, ktorá stojí za distribúciou. A prestať zavádzať...
  Ak padne firma, tak nemusí padnúť aj distribúcia... Hlavne ak má aktívnych prispievateľov ako je MIB alebo ROSA lab.

 • 17. 1. 2012 9:59

  Pter Ježek (neregistrovaný)

  není to rolling distro tlačící na ultraaktuálnost, ale má to anoncovaný milestone track a skutečnost se od něj prakticky neliší. První verze je dobře použitelná a změny jsou zcela ve shodě s očekáváním potenciálních uživatelů. Já na mageiu asi nepřejdu, ale rozhodně jde o sympatickou distribuci s vlídnou tváří vývoje otočenou k uživatelům... Prostě jde to lépe než v případě Mandrivy, bibri ráčí odpustit :)

Byl pro vás článek přínosný?