Hlavní navigace

Vyšla nová verze 0.3.1 pidgin pluginu AnswerScripts

30. 8. 2010

Sdílet

Vyšla nová verze 0.3.1 pluginu AnswerScripts, což je plugin pro libpurple (pidgin a finch) a zároveň framework, který umožňuje jednoduché skriptování (nezávislé na programovacím jazyku) akcí a odpovědí pro příchozí zprávy.

Hlavními změnami je především předání proměnných prostředí ANSW_PROTOCOL, ANSW_STATUS a ANSW_STATUS_MSG, které umožní skriptům zohlednit protokol, přes který byla příchozí zpráva zaslána a status lokálního uživatele. Dále byl pozměněn systém hooků, který nyní používá čísla tak, jak to známe třeba z debianích /etc/rc?.d/ skriptů a díky tomu bylo možné implementovat paralelní zpracování skriptů a případnou emulaci lidského faktoru pomocí náhodné prodlevy před odpovědí.

Pro ty, co se s AnswerScripts zatím nesetkali, mohu uvést jednoduchou ukázku:

#!/bin/sh
[ "$ANSW_STATUS" != 'available' ] &&
echo "<$ANSW_FROM> $ANSW_MSG" &&
echo "My status: $ANSW_STATUS_MSG";

Tento jednoduchý skript (není nutné ho psát právě v BASHi – výběr jazyka je libovolný) odpoví na každou příchozí zprávu za předpokladu, že nejste přítomni. Odpověď se bude skládat ze dvou zpráv. První zpráva bude prakticky kopie příchozí zprávy i se jménem odesílatele na druhé straně a druhá zpráva bude obsahovat řetězec "My status: " následovaný vaším statusem (důvodem nepřítomnosti). Využití je ale mnohem širší a lze naskriptovat cokoli podobného (například ovládání hudebního přehrávače pomocí příchozích zpráv a podobně). Pokud chcete naprogramovat AnswerScripts službu, můžete jí nechat běžet pomocí klienta finch spuštěného ve screenu na vašem serveru.

Za přidání zprávičky děkujeme uživateli Har­vie.cz.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky