Hlavní navigace

Vyšlo aktualizované vydání knihy Průvodce labyrintem algoritmů

5. 10. 2022

Sdílet

Průvodce labyrintem algoritmů Autor: CZ.NIC

V rámci Edice CZ.NIC vyšlo druhé, rozšířené vydání knihy Průvodce labyrintem algoritmů. Autoři Martin Mareš a Tomáš Valla, dlouholetí vysokoškolští pedagogové působící na MFF UK a FIT ČVUT, se rozhodli tento titul aktualizovat a rozšířit o informace vztahující se k datovým strukturám pro práci s řetězci (suffixová pole a stromy), dále o heuristiky pro hledání cest (algoritmus A* a potenciálové redukce) nebo o randomizované vyhledávací stromy.

Zároveň přibyla nová kapitola věnovaná úvodu do teorie grafů pro čtenáře, kteří se s grafy dosud nesetkali. Elektronická verze třetího nejprodávanějšího titulu knižní edice správce české domény je k dispozici volně ke stažení na adrese knihy.nic.cz, v tištěné formě je pak ke koupi u většiny knihkupců.

Kniha Průvodce labyrintem algoritmů se zabývá především tím, jak algoritmy navrhovat a jak jejich chování zkoumat. Mimo to obsahuje mnoho příkladů algoritmů a datových struktur s aplikacemi a cvičeními. Je určena každému, kdo už umí trochu programovat v jakémkoliv jazyce a chtěl by se naučit algoritmicky myslet. Hodit se může jak studentovi informatiky, tak zkušenému programátorovi z praxe.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?