Hlavní navigace

Vyšlo Cacti 1.2.20 s mnoha novinkami

7. 4. 2022

Sdílet

Kaktus Autor: Depositphotos

Cacti je monitorovací nástroj, jehož vývoj začal před více než 20 lety. Původně se jednalo jen o nadstavbu nad RRDTools. Dnes je ale úplně jinde. Cacti podporuje vlastní pluginy, šablony, autodiscovery, automatická pravidla pro vytváření zařízen, grafů a mnoho dalšího.

Včera vyšla verze 1.2.20. Nová verze vychází po delší době, byla i o několik týdnů zpožděna, protože změn je mnoho. Byl přepracován systém oprávnění, stávající nebyl ideální u velkých instalací (milion grafů). Změn týkajících se velkých instalací je více, zde dochází k velkým optimalizacím. Autentizace také prošla větší změnou, lépe je teď podporováno Azure a další SAML2 poskytovatelé. Zlepšena byla i podpora LDAP.

Bylo přidáno několik šablon pro zařízení, konkrétně Citrix NetScaler, Cisco ASA, Synology NAS. Dále byly zaktualizované šablony Cisco router, Advanced ping a další. Přibyla podpora PHP 8 a mnoho změn proběhlo také u mail reportingu. Vylepšena je spolupráce vzdálených collectorů (remote poller), jejich výpadky, plugin API bylo rozšířeno o remote poller také.

Pravděpodobně se jedná o předposlední verzi větve 1.2. Verze 1.3 bude velkou změnou, ale na tu si pár měsíců počkáme. Stahovat můžete z webu www.cacti.net nebo github.com/Cacti/cacti.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky