Hlavní navigace

Vyšlo desktopové prostředí Cinnamon 3.8

Sdílet

David Ježek 2. 5. 2018
Linux Mint 18 s Cinnamon

Do nové verze prostředí Cinnamon přichází JavaScriptový interpret závislý na mozjs52, podpora elogind, systemd-timedated  či protokolu admin://. Vylepšena je podpora GNOME 3.22, klientských dekorací i LibreOffice (v nemo-preview). Všechny rozšiřující komponenty pro Nemo byly portovány na Python 3, nastavení sítě je backportováno z GNOME 3.24 (a současně obsahuje záplaty z verze 3.26).

Cinnamon nyní automaticky použije touchpad, pokud není k dispozici jiné ukazovací zařízení. Ze zamčené obrazovky je k dispozici uspání / hibernace i rotace obrazovky. Náhledy souborů je nyní možné zobrazovat až do velikosti 32 GB.

Tvůrci dále zapracovali na výkonu prostředí. Rychlejší je tak muffin i seznam oken, vylepšení v rozšířeních pro Nemo stojí za tím, že Nemo rychleji zobrazuje obsah adresářů. Upraveny jsou i animace oken (nyní plynulejší), symbolické ikony vypadají lépe a lépe zapadají do tmavých témat desktopu. V Nemo je zjednodušené vyhledávání, které je snadnější na použití.

Při stisku kláves „super“+Alt lze zobrazit desklety bez minimalizace oken. Oznámení jsou chytřejší (mají zavírací tlačítko a už nemizí při najetí myší). Je také omezen jejich počet pro jednotlivé aplikace, aby nebyl uživatel „spamován“. Maximální nastavitelná hlasitost je 150 %, přičemž Cinnamon nechává na uživateli, jaký strop v rozmezí 0 až 150 % si nastaví. Aplikacím je k dispozici rozsah do 100 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.