Hlavní navigace

Vyšlo jádro 3.0.5 a hned za ním 3.0.6

4. 10. 2011

Sdílet

Greg Kroah-Hartman oznámil vydání nové verze linuxového jádra označené jako 3.0.5. Obsahuje opravy několika stovek technických i bezpečnostních chyb a uživatelé řady 3.0 by proto měli aktualizovat.

Vzápětí po vydání této verze však bylo zjištěno, že vydání obsahuje chybu, která znemožňuje sestavit ovladač pro grafické karty Radeon. Proto byla hned vydána verze 3.0.6, která tento problém opravuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 10. 2011 12:48

    Kolemjdoucí (neregistrovaný)

    Klonovat celý git repozitář se mi po mé pomalé lince nechce (a to ani s --depth 1) a ačkoliv už jsem našel patch z 3.0.5 na 3.0.6 podepsaný od gregkh (ten se z nějakého důvodu vyskytuje na http://www.gossamer-threads.com/lists/linux/kernel/1437779), nedaří se mi najít patch z 3.0.4 na 3.0.5.

    Úplně taky nechápu, proč kvůli zářijovému downtime kernel.org přestaly vycházet security patche na long-term stable releases. Můžete mě prosím někdo uklidnit, že je to jen náhoda a patche se nevydávaly proto, že v daném období (t.j. od
    neuváděného termínu počátku výpadku kernel.org do neuváděného termínu konce výpadku kernel.org) se v žádné long-term větvi na žádnou bezpečnostní chybičku nenarazilo?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.