Hlavní navigace

Vyšlo KDE 4.1.3

6. 11. 2008

Sdílet

Objevila se nová verze desktopového prostředí KDE ve verzi 4.1.3, která nepřináší mnoho nových vlastností, ale spíše opravuje řadu nepříjemných bugů. Mezi ty patří například padání Dolphinu, problémy v Kopete nebo KHTML. Detailnější pohled na změny si můžete přečíst na kde.org.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2008 10:30

  Jirka (neregistrovaný)
  Mate nekdo problem pri zvetsovani okna konsole? Ja kdyz chci zmenit rozmer okna konsole, tak je tam prodleva asi 2 sec nez se to zvetsi (napr. maximalizace, sirkove/vyskove roztazeni).

  Taky mam problem se spatne vykreslenym pozadi ikonek v systray. Jakoby ikonka vice vlevo byla v pozadi ikonky ktera je hned vedle ni vpravo.

  Taky se mi nedari udrzet na spravnem miste v panelu widgety Spacer. Kdyz se odhlasim a prihlasim, tak mem nektere uplne vpravo, ale nektere zustavaji na svem miste.

  Graficke vychytavky jako snezeni, vlneni oken atp. mi funguji skvele (uzitnou hodnotu nechci radeji rozebirat ;o)), ale treba efekt na prepinani oken (Box Switch, Flip Switch, ...) mi nefunguje.

  Ma nekdo podobne problemy?

  Moje konfigurace: Gentoo Linux, KDE 4.1.2, CPU AMD Athlon64 FX-60 Dual Core, grafika nVidia Corporation Quadro NVS 440 s ovladaci verze 177.80.
 • 6. 11. 2008 12:55

  Sten (neregistrovaný)
  • Konsole jsem nezkoušel, v Yakuake (které používá KonsolePart) to funguje dobře.
  • Ten problém je známý a pracue se na něm. Mohu potvrdit, že se u mě projevuje taky (na kartách Intel a ATI Mobility Radeon).
  • Widget Spacer neznám ani nemám, ale i některé jiné widgety mají problémy s pamatováním si pozice nebo velikosti, třeba KGet si při spuštění vždy nastaví svoji vlastní velikost. Pravdpodobně se jedná o chybu ve widgetu.
  • Přepínání mi funguje. Zkus vypnout všechny efekty kromě jednoho ze Switch a zkusit, jestli nebude problém v něčem jiném. Také zkus zkontrolovat, jestli funguje přepínání i bez desktopových efektů, jestli není problém ve zpracování klávesové zkratky.
 • 7. 11. 2008 11:10

  Jirka (neregistrovaný)
  Tak jsem zkusil vypnout vsechny efekty a enchat jen Flip Switch a stejne to nefunguje. Okna se prepinaji stale klasicky ;o(