Hlavní navigace

Vyšlo OpenBSD 6.6 s podporou nového hardware a utilitou sysupgrade

17. 10. 2019

Sdílet

OpenBSD ryba notebook Autor: Petr Hercík

Theo de Raadt dnes uvolnil novou verzi operačního systému OpenBSD, tentokrát s označením 6.6. Mezi hlavní novinky patří odstranění GCC z výchozí instalace na platformách i386 a ARMv7, rozšíření podpory platforem LLVM Clang, vylepšení SMP, spousta nových ovladačů, vylepšení síťového stacku a samozřejmě novinky v oblasti bezpečnosti. Velkou novinkou je také utilita sysupgrade(8), která umožňuje aktualizovat nainstalované OpenBSD.

Novinky v podpoře hardware zahrnují ovladače AMDGPU Radeon a Realtek ALC285, podporu VirtIO 1.0, možnost odečtu teploty na procesorech AMD Zen, podporu kryptografické akcelerace na procesorech AMD a vylepšení podpory architektura ARM.

OpenBSD 6.6 přichází také s novými verzemi zásadních balíčků: OpenSSH 8.1, LibreSSL 3.0.2 a OpenSMTPD 6.6. Další detaily naleznete v poznámkách o vydání, stahovat můžete ze zrcadel odkazovaných na webu OpenBSD.org.

(Upozornil Petr Hercík.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.