Hlavní navigace

Vyšlo OpenOffice.org 3.3.0 RC3

4. 11. 2010

Sdílet

Vyšel třetí release candidate známého kancelářského balíku OpenOffice.org 3.3.0. Tato verze obsahuje množství novinek jako třeba fonty, ochranu dokumentů heslem, zvýšení maximálního počtu řádků v Calc, možnost grafickým úprav grafů a mnoho dalšího.

Otázkou však stále zůstává budoucnost tohoto projektu. Ve světle vzniku nového projektu LibreOffice a poměrně ostrému ohrazení se ze strany Oraclu se budoucnost zdála nejistá. A při pohledu na poslední zprávy o odchodu rekordního množství vývojářů se obraz rozhodně nelepší. Jak to nakonec vše dopadne a zda z této konkurence bude mít nakonec někdo užitek nám ukáže teprve čas.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2010 18:29

  prt (neregistrovaný)

  Pokud se v libovolné firmě/organizaci změní vedení, tak to vždy znamená personální změny. A je jedno jestli se lidem nelíbí vedoucí nebo změna směřování. Málokterou firmu to položí a pokud je nové vedení schopné, tak to projekt často posune dál. Navíc těch 33 vývojářů nepatří do týmu vývojářů OOo, ale jsou to překladatelé/vý­vojáři nějaké německé firmy.

 • 4. 11. 2010 19:48

  Miki (neregistrovaný)

  Souhlas, navíc na to bylo už u první zprávičky upozorněno... root.cz pro mě přestává být relevantní portál. Špatně pochopit význam, nedohledat si informace, špatně si přečíst mail... to se může stát, ale když vám to někdo napíše pod nos a vy si stejně melete stále svou, asi to nemá cenu řešit a brát dotyčného vážně už vůbec ne.

 • 5. 11. 2010 6:56

  olin (neregistrovaný)

  Kdyby u té zprávičky bylo "Nedoporučit", nebo mínus, tak bych klikal jak o závod. Takhle se bohužel dá jenom psát v diskusi...

 • 5. 11. 2010 10:05

  Habo (neregistrovaný)

  Zaujímalo by ma, či sa dokument žašifruje a ak ánot, tak čím - resp. je to bezpečné?

Byl pro vás článek přínosný?