Hlavní navigace

Vyšlo VLC 2.0.0-rc1 a finální už se blíží

31. 1. 2012

Sdílet

Jean-Baptiste Kempfmailinglistu projektu VLC napsal, že už je čas VLC 1.2 přejmenovat na 2.0 s kódovým označením Two­flower. Pokud vás ale spíše zajímají novinky, tak v tomto changelogu se dozvíte, jak se VLC změnilo mezi verzemi 1.1.x a aktuálním vydáním 2.0.0-rc1. Mezi těmi nejzajímavějšími novinkami je změna licence libVLC a libVLCcore z GPLv2+ na LGPLv2+ a portace libVLCcore na platformy Android, iOS, OS/2 a Win64. I když si něčeho takového uživatelé možná nevšimnou, je to důležité pro další vývoj VLC mimo PC platformu a možná i pro nalákání dalších vývojářů do týmu.

Co ale uživatelé nepřehlédnou je třeba schopnost vkládat titulky do video výstupu a ne do videa, jak tomu bylo do teď. Dále to pak je podpora pro skenování kanálů na DVB-S, HTTP Live streaming, experimentální podpora pro Blu-Ray disky, podpora pro hromadu nových kodeků a mnoho dalšího.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2012 15:15

    mackarof (neregistrovaný)

    VLC je taky svajciarsky nozik na multimedia :) velakrat ma uz vytiahol z bryndy... ci uz ked ma nasral quick time,itunes alebo windows mp...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.