Hlavní navigace

Vytvořte si vlastní live distribuci

22. 4. 2005

Sdílet

Live distribuce jsou velmi oblíbené jak mezi běžnými uživateli, tak i mezi profesionály. Nabízejí široké možnosti využití doma i kdekoliv na cestách. Každým dnem se objevují další a další verze různých typů live distribucí.

Nechtete-li trávit hodiny hledáním té, která vám bude vyhovovat, můžete si zkusit sestavit vlastní, do níž si přidáte svůj oblíbený software. Můžete použít třeba PCLinuxOS. Jak na to vám poradí Newsforge.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 4. 2005 13:51

  anonymní
  Problémem této metody je, že si musíte nainstalovat jinou distribuci, než je třeba Vaše oblíbená.

  Podstatně lepší řešení je stáhnout si od českého autora Tomáše Matějíčka z http://www.linux-live.org/ jednoduchý skript, který Vám udělá LiveCD z jakékoliv současné distribuce, kterou již máte na svém počítači nainstalovanou.
 • 24. 4. 2005 21:16

  BartyCok (neregistrovaný)

  Neni treba instalovat jinou distr. a neni treba to ani cist!!! Jedina zminka v celem clanku jak vytvorit live-CD je na zaver:

  "All you have to do is to launch Konsole, become root, and enter mklivecd livecd.iso, where livecd.iso is the name of the final ISO image"

  .:: pokud mate debian
  - mklivecd: Debian GNU/Linux Live-CD,
  - nebo pouzijte bootcd

  .:: a pokud vas zajima neco obecne prectete si radeji tohle:
  linux-live-cd

  ...jooo, ale kazdopadne souhlas!!! SLAX je superr!!!!!

 • 23. 4. 2005 12:45

  pavka (neregistrovaný)
  Mě se zdá zase jako nejvhodnější slax. Můžete si do něj nahrát jakoukoli aplikaci jako modul nebo si dokonce vytvořit modul vlastní. Mě to přijde na Live distro (používám jen velice zřítka) naprosto ideální start.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.