Hlavní navigace

Využití mobilních datových sítí se do roku 2020 zdevítinásobí

9. 6. 2015

Sdílet

Společnost Ericsson publikovala novou zprávu (PDF) ohledně využití mobilních datových sítí v Evropě. Vyplývá z ní, že datové připojení používá cca 450 miliónů lidí, tedy 40 % všech uživatelů mobilních sítí. Průměrně jeden uživatel za měsíc přenese 1,2 GB dat. Očekává se přitom, že množství každý rok vzroste o cca 30 %, zejména kvůli rozmachu videoobsahu.

Podle predikce Ericssonu by tak v roce 2020 měl uživatel v průměru přenést 6,5 GB dat měsíčně. Kumulovaný datový tok ze všech mobilních sítí by tak dosáhl 6,2 exabajtu dat. Co se týče počtu uživatelů, predikce už natolik optimistická není. Datové připojení by za pět let měly používat cca dvě třetiny majitelů mobilních telefonů.

Součástí zprávy je také přehled datově nejnáročnějších aplikací v několika evropských zemích. Vedou sociální sítě jako Facebook, Instagram a Snapchat spolu s videoserverem YouTube a webovými prohlížeči. Češi v kontextu s výsledky střední a východní Evropy nezaostávají. V porovnání se západní Evropou kam se snažíme zařadit, stahujeme méně video obsahu,“ dodává Radim Janda z českého zastoupení Ericssonu.

(Zdroj: tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.