Hlavní navigace

Vývoj OLPC se zaměřuje na bezpečnost

9. 10. 2006

Sdílet

Sdružení OLPC, které připravuje známé notebooky pro děti z chudých zemí, nyní oznámilo, že se vývojáři operačního systému zaměřují na otázku bezpečnosti. Potíž je jednak v cílové skupině uživatelů, která se o bezpečnost příliš zajímat nebude, ale také ve faktu, že miliony notebooků budou naprosto stejné a tak by mohly být snadným terčem hromadných útoků. Těžkou hlavu mají vývojáři také z modulu bezdrátové sítě, který umožňuje připojit libovolný notebook k jinému. To je sice velmi pohodlná forma komunikace, ale zároveň jednoduchá cesta k šíření virů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2006 14:14

  tomm (neregistrovaný)
  Kdyz by se mohly rychle sirit viry, tak by se takto mohly sirit i bezpecnostni zaplaty. Treba ve skole si jeden zak updatne sveho notebooka a pak se o nove zaplaty a vylepseni podeli se svymi kamarady.
 • 9. 10. 2006 17:32

  Tomas (neregistrovaný)
  Leda snad, ze by se ty zaplaty sirily spolu s nejakymi freewareovymi hrami :-) Pak by to mohlo fungovat , ... ale o zaplaty samotne asi cilova skupina nebude mit absolutne zadny zajem.
 • 9. 10. 2006 19:13

  su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON (neregistrovaný)
  Problem je v tom, ze na napadnuty komp zaplata uz nemusi byt moc platna.
 • 14. 10. 2006 11:20

  Stanley (neregistrovaný)
  Není to zbytečná obava? Kolik z těch 100 milionů notebooků bude připojených k internetu? A už vidím ty hackery jak projíždí celou Afriku atd. aby je jen tak pro srandu přes wifi napadli.