Hlavní navigace

Vývojář Ubuntu: Linux Mint není bezpečný

19. 11. 2013

Sdílet

Oliver Grawert z Canonicalu rozpoutal menší šarvátku, když na mailing listu prohlásil, že distribuce Linux Mint, která vychází z Ubuntu, není bezpečná: „Tady je seznam balíčků, které se nikdy neaktualizují. Namísto toho, aby integrovali změny do balíčků z našich repozitářů, je radši neaktualizují vůbec.“ Grawert dává za příklad samotné linuxové jádro, zobrazovací server X.Org nebo výchozí prohlížeč Firefox.

Na kritiku už odpověděl Clement Lefebvre, zakladatel a šéf vývoje distribuce, který tento způsob aktualizací samozřejmě hájí: „Už v roce 2007 jsme vysvětlili nedostatky, které má Ubuntu ohledně doporučování uživatelům, aby slepě instalovali všechny aktualizace. Vysvětlili jsme, že způsobují problémy spojené s regresí a implementovali jsme vlastní řešení, se kterým jsme velmi spokojeni.“

Linux Mint totiž rozděluje aktualizace do pěti kategorií podle možného vlivu na stabilitu systému. Poslední dvě kategorie jsou přitom ve výchozím stavu vypnuty, ale uživatel je může povolit. „A udělat tak svůj Linux Mint stejně "bezpečný“ a „nestabilní“ jaku Ubuntu," dodává jízlivě Lefebvre. Krom toho upozorňuje, že konkrétně u Firefoxu jsou aktualizace implementovány úplně stejným způsobem jako v Ubuntu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.