Hlavní navigace

Vývojáři Debianu zvažují LTS verzi Squeeze

17. 3. 2014

Sdílet

Vývojáři Debianu zvažují, že by začali připravovat vlastní LTS (Long Term Support) verze s delší podporou. Chtějí tak reagovat na konkurenční Red Hat, jehož RHEL 6 bude podporován až do roku 2023 a také na Ubuntu LTS, které je podporováno pět let. Zatím ještě nebylo o ničem konkrétním rozhodnuto, ale debata na mailing listech běží.

Moritz Muehlenhoff například tvrdí, že by mělo být možné rozšířenou podporu nabídnout už pro předchozí verzi s kódovým označením Squeeze. Vznikl by samostatný repozitář squeeze-lts, do kterého by se nahrávaly aktualizace po vypršení běžné doby podpory, která je u Debianu obvykle zhruba tři roky. Šlo by vlastně o experiment, který by měl ukázat, zda je taková aktivita úspěšná a udržitelná.

Některé balíčky (zejména webové aplikace) by byly z této podpory předem vyjmuty a prodloužená podpora by se týkala výhradně platforem i386 a amd64. Zatím je skutečně vše ve fázi úvah a diskusí, ale už teď je jasné, že pro podobnou aktivitu bude potřeba získat další vývojáře a sestavit nové týmy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?