Těm 4 sekundám nabootování 386DX@40 bych věřil jedině s CFkou místo HDD a odstraněním zdržujících testů z BIOSu. Podobně jako to dělal Adrian se svým PC XT https://www.youtube.com/watch?v=7Nscn9gBMJQ
Jinak tak rychle 386 nebootovala ani do DOSu, natož čehokoli jiného.
A pak existuji systemy s ROM DOS, zapnete a jedete.
Zadny zdrzovani se s bootem.
Treba jedno ze zarizeni ktere mam je tohle:
https://retro.swarm.cz/20200914/olivetti-quaderno-pt-xt-20-1992-part-2-you/
On ten ROM DOS je jako Execute in place (XiP) u embedded systemu.
Nevim zda Linux kernel by na takovou vec sel presvedcit - protoze zpusob jakym to resi module loading je ze to imho prepisuje svuj kod a ty volani. Stejne jako v pripade debug printu je on/off reseno zmenou instrukci na spravnych mistech. Tj. nema to striktne RO na executable pages.
Linux XiP je jedna velka komedie, viz:
https://www.phoronix.com/news/RISC-V-XIP-Being-Removed
Presne v souladu s mym minenim o jadernych vyvojarich - delame co neumime a kdyz to rozbijeme, tak to radeji smazene namisto opravy.