Hlavní navigace

Vývojáři mohou své aplikace připravit pro podzimní Android L

26. 6. 2014

Sdílet

Na úvodní přednášce k probíhající vývojářské konferenci Google I/O byl představen nový směr operačního systému Android a jeho vývojová verze s označením L. Do ostrého provozu se Android L dostane nejdříve na podzim, vývojáři ovšem získají přístup k developer preview (vývojová verze určená výhradně k testování) už během dneška a můžou tak například připravit své aplikace.

Nejviditelnější změnou je bezesporu design celého prostředí, jehož cílem je sjednotit všechny platformy do jednotného uživatelského rozhraní. Material design, jak se nový koncept nazývá, tedy nenahradí pouze Holo motiv, ale i stávající grafické rozhraní napříč službami Googlu. Nejlepší představu o Material designu si lze udělat z přiloženého videa, které pro tento účel Google vytvořil. Zvídavější pak mohou navštívit stránku s vyčerpávajícími informacemi, která obsahuje praktické ukázky a guidelines.

Android L ale samozřejmě nepřichází pouze se změnou designu, vývojáři se pochlubili, že obsahuje na 5000 nových API. Z představených novinek je nutné určitě zmínit také kompletní přechod na běhové prostředí ART, které nahradí Dalvik. Android a Chrome se dále sbližuje, v seznamu nedávno otevřených aplikací přibudou také jednotlivé karty z Chrome.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.