Hlavní navigace

Vývojáři Ubuntu Gnome chtějí taky svou LTS verzi

10. 3. 2014

Sdílet

Vývojáři Ubuntu Gnome chtějí, aby jejich varianta Ubuntu patřila mezi ty, které jednou za dva roky dostávají nálepku LTS. Uživatelé čisté Gnome varianty by tak mohli také využít prodloužené pětileté podpory včetně svého oblíbeného desktopového prostředí. Právě teď je na takové rozhodnutí ideální doba, protože připravované Ubuntu 14.04 Trusty Tahr bude po dvou letech opět LTS vydáním.

Problém je ovšem v tom, že Canonical ve svém Ubuntu udržuje upravené balíčky, které se od těch z projektu Gnome výrazně liší. Vzniká tak konflikt nejen technický, ale i ideový, protože firma ohýbá Gnome ke svému Unity tak, aby plnilo její dosti odlišné představy. Není proto jasné, zda Canonical vydání Gnome LTS posvětí. Vývojáři Ubuntu Gnome upozorňují na to, že v každém případě potřebují další vývojáře, kteří by jim pomohli vylepšit balíčky pro Ubuntu a především zlepšit integraci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.