Hlavní navigace

Vývojová verze prohlížeče Edge přidává rozšíření

18. 3. 2016

Sdílet

Prohlížeč Edge, který ve Windows nahrazuje Internet Explorer, přidá nejžádanější funkci – podporu rozšíření. Nová verze Edge s počáteční podporou se objevila v testovací verzi Windows 10 dostupné prostřednictvím programu Insider Preview. K dispozici jsou tři ukázková rozšíření a zatím neexistuje místo, kde získat další. Později ale samozřejmě budou dostupná v katalogu Windows Store.

Ani Edge už se nepokouší o vlastní formát rozšíření, ale používá webové technologie a API, na kterých staví Chrome a do jisté míry i Firefox. Portace jednoduchých rozšíření by tak měla být otázkou doslova několika málo minut. Microsoft je navíc zapojen ve skupině Browser Extension Community pod W3C, která se snaží standardizovat formát rozšíření. Časem by tak rozšíření mohla běžet ve více prohlížečích bez dalších úprav.

(Zdroj: Ars Technica)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2016 13:16

    hawran.diskuse

    Konečně tu zase bude možnosdt, jak dostat do uživatelova PC bordel, protože k zobrazení nějakých pofiderních webů bude potřeba nějakého must-have kůl rozšíření (od nějakých "značkových" firem)...