Hlavní navigace

Vývojová verze Ubuntu 23.04 už obsahuje nový instalátor

5. 1. 2023

Sdílet

Ubuntu 23.04 vývojová verze instalátor Autor: Petr Krčmář, Root.cz

Vývojáři Ubuntu před dvěma lety oznámili, že připravují nový instalátor postavený na platformě Flutter. Nyní se přepracované instalační rozhraní dostalo do vývojové verze (daily builds) připravovaného Ubuntu 23.04 Lunar Lobster. Systém je zatím ještě v rané fázi vývoje, takže vás na mnoha místech čekají loga předchozích vydání a různé nedodělky.

Pokud vás nový instalátor zajímá, můžete si denní sestavení stáhnout. My jsme to za vás udělali a níže najdete galerii s obrázky z instalátoru. Ten nabízí například možnost zvolit světlé či tmavé rozhraní systému, možnost rozdělit disk pomocí LVM a měl by nabídnout také možnost opravy již nainstalovaného operačního systému.

Na plnou funkčnost si budeme ale muset počkat alespoň na první betaverzi, která vyjde na konci března. Teprve ta by měla být kompletní a neměla by obsahovat žádné větší chyby. Podívejte se, jak instalátor vypadá teď:

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 1. 2023 19:34

  Jakub

  "Na plnou funkčnost si budeme ale muset počkat alespoň na první betaverzi, která vyjde na konci března. Teprve ta by měla být kompletní a neměla by obsahovat žádné větší chyby."

  Beta obsahovat chyby může a bude, RC verze by měla být bez chyb a případně bude prohlášena za verzi finální. Mluvím v obecné rovině.

 • 6. 1. 2023 10:07

  dr_ak

  Tipnul bych si, že s autorem nejste ve při. On psal o "žádných větších chybách", čímž asi myslel absenci chyb blokujících základní funkce. Dále použil "alespoň" a "neměla by", což se i obecně shoduje s přáním autorů, aby beta verse rozumně fungovala a poskytla představu o podobě finální verse.

 • 7. 1. 2023 11:53

  Mlocik97

  > Beta obsahovat chyby může a bude

  beta čoho? Systému alebo inštalátora? beta verzia systému môže mať finálnu verziu inštalátora.

Byl pro vás článek přínosný?