Hlavní navigace

Vývojové preview Windows 8 bylo uvolněno ke stažení

15. 9. 2011

Sdílet

I když nepíši zprávičky o Windows příliš rád, o tuto informaci se nelze nepodělit. Microsoft se rozhodl, že mezi uživatele rozšíří vývojovou verzi Windows 8, která není určena pro testování vlastností, ale jde spíše o hození kamene do stojatých vod a přípravu vývojářů na prostředí, které možná už příští rok přijde. Současný stav alespoň umožňuje spatřit modernizovaný BSOD se smajlíkem.

Velkým tahákem bude uživatelské prostředí Metro, které je možné vidět v menším provedení u Windows Phone. Jde o novinku jako každou jinou, která v tomto případě zasáhne mnoho uživatelů. Ti se podobně jako u Unity v Ubuntu postaví na jednu či druhou stranu názorové války a možná dojde k ještě větší roztříštěnosti, než můžeme pozorovat nyní. Pokud se Metro uchytí, mohlo by se stát inspirací pro uživatelská prostředí na dalších několik let.

Ale není třeba se dlouze rozepisovat. Jde o velkou novinku a mnoho věcí už bylo napsáno jinými lidmi, kteří si dali tu práci a uvolněné obrazy vyzkoušeli. Vy můžete na msdn.microsof­t.com také.

A pro lepší představu přidám jedno video.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.