Hlavní navigace

Vyzkoušejte Kdenlive v přelomové verzi 18.08 Beta7

4. 7. 2018

Sdílet

Kdenlive 18.08 Beta7 Autor: Kdenlive

Po roce a půl refaktorování chystají tvůrci nelineární střižny Kdenlive zbrusu novou verzi, která bude součástí balíku KDE Applications 18.08. Vyzkoušet ji můžete již dnes ve formě AppImage a stojí určitě za to.

Většina kódu programu byla přepsána (takže se stále vychytávají regrese, což naznačuje už sedmá beta). Mezi vylepšeními této verze je například automatické oddělování video a audio stopy v časové ose, snadné vypnutí/zapnutí zpomaleného videa pro všechny klipy v ose, vyřešení chyby při přetahování skupin klipů, kdy se porušovala časová osa, sjednocené rozhraní klíčových snímků pro většinu efektů, snadné sdílení skrze KDE Purpose (např. na YouTube, Twitteru, NextCloud, …), podpora generování videí o nižším rozlišení, měnitelná výška stopy, vodítka pro overlay či snadná instalace nových rozvržení klávesnice jedním kliknutím.

Kdenlive 18.08 Beta7
Autor: Jean-Baptiste Mardelle

Kdenlive 18.08 Beta7

Na několika věcech se stále pilně pracuje, například není stoprocentní kompatibilita se staršími projekty, nefungují křivky efektů (Bezierova ano), audio náhledy velmi zpomalují při vysokých zoomech atd. Stahujte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?