Hlavní navigace

Vzniká Signal Foundation, bude pokračovat ve vývoji bezpečného komunikátoru

22. 2. 2018

Sdílet

Signal messenger

Vývojáři populárního bezpečného komunikátoru Signal oznámili, že se podařilo založit neziskovou nadaci Signal Foundation, pod kterou bude pokračovat celý vývoj. Moxie Marlinspike v blogovém zápisku uvádí, že po celou dobu života projektu Signal trpěl nedostatkem financi a pracovalo na něm v průměru jen 2,3 vývojářů a tým neměl nikdy více než 7 členů. Přesto nechtěl nikdy z celé věci udělat komerční projekt, protože by pak už bylo těžké udržet si svobodu a dělat vše především ve prospěch uživatelů.

Proto bylo nakonec rozhodnuto, že vývoj přejde pod neziskovou nadaci. Přechod na tuto formu umožnil především Brian Acton, jeden ze zakladatelů projektu WhatsApp. Ten vloni odešel z Facebooku a chce se zaměřit na tvorbu otevřených technologií ku prospěchu veřejnosti. Brian investoval 50 milionů dolarů do nové nadace Signalu, která tak může rozšířit své vývojářské kapacity i ambice.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.