Hlavní navigace

WannaCry a Petya způsobily škody za více než 4 miliardy dolarů

5. 10. 2017

Sdílet

Společnost Trend Micro vydala svůj pravidelný Pololetní bezpečnostní report: Cena za útok. Ten ukazuje na konkrétní hrozby z první poloviny roku 2017, které nadále narušují a znepříjemňují IT plánování. Podniky čelí zvyšujícímu se počtu útoků ransomwaru, útokům prostřednictvím firemních mailů (Business email compromise – BEC), útokům s využitím Internet of Things (IoT), a nově se ještě potýkají s hrozbou kybernetické propagandy.

Během první poloviny roku odhalila společnost Trend Micro více než osmdesát milionů útoků ransomwaru a více než tři tisíce pokusů o útoky pomocí firemních emailů (BEC). Trend Micro zdůrazňuje potřebu zaměřit se více na počítačovou bezpečnost. Nedávná analýza výzkumné agentury Forrester 1 ukázala, že i přes vzrůstající poměr IT budgetu investovaného do bezpečnosti nejsou prostředky alokovány tak, aby reagovaly na vzrůstající počet hrozeb, kterým dnešní firmy čelí.

Počet zranitelností v jednotlivých produktech

V dubnu a v červnu zasáhly útoky ransomwarů WannaCry a Petya tisíce společností napříč různými obory po celém světě. Celosvětové ztráty po útocích, včetně následného snížení produktivity a nákladů na zjišťování rozsahu škod, se vyšplhaly skoro ke 4 miliardám amerických dolarů. Navíc, podle FBI, útoky prostřednictvím firemních emailů (BEC) zvyšují celkovou částku ztrát na 5,3 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 10. 2017 11:45

    vh (neregistrovaný)

    v té zkratce chybí Business Legal (BL)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.