Hlavní navigace

Wasteland 2 na Linuxu se dvěma miliony USD v zádech

Adam Štrauch

Pokud pamatujete dobu, kdy PC bylo ještě drahý luxus a procesory 8086 ještě nedokázaly světu, že jsou tou „správnou“ cestou, možná znáte i hru Wasteland. Šlo o RPG z post-apokalyptického prostředí, jejímž následovníkem byl slavný Fallout. A právě fanoušci Falloutu začínají diskutovat nad zprávami o chystané hře Wasteland 2. 

O vývoj se postará společnost inXile entertainment a peníze byly získány díky projektu Kickstarter. Tam snílkové dají své nápady s informací kolik na jejich realizaci potřebují peněz a uživatelé jim podle svého přispějí. Společnosti inXile se to povedlo víc než dobře a místo cíle 900 000 USD poslali uživatelé téměř 2 600 000 USD. I vy můžete ještě přispět a za vcelku „malý“ příspěvek z vás vývojáři udělají NPC postavu nebo vám rovnou postaví místo s vlastním příběhem. Pokud přispějete alespoň symbolicky, dostanete jednu kopii hry po jejím dokončení.

Pro linuxáka je ale důležité. zda hra pojede na Linuxu. Jak bylo potvrzeno již dříve, tak pojede. Podle zpráv na serveru Phoronix by hra mohla být postavena na Unigine Engine, který ukázal, že umí vytvořit dechberoucí scenérie. Na druhou stranu není v plánu portace na konzole.

Našli jste v článku chybu?