Hlavní navigace

Web CBS Showtime také těžil kryptoměnu Monero

26. 9. 2017

Sdílet

Nejen The Pirate Bay, ale i jiné weby obsahují JavaScriptový kód sloužící k těžbě kryptoměn. Oficiální web kanálu CBS Showtime, tedy konkrétně stánky Showtime.com a ShowtimeAnytime.com, dostaly kód, který měnu Monero těžil pomocí obvykle zhruba 60% vytížení CPU návštěvníka, ale velice rychle ze stránek zmizel.


Autor: The Register

Těžba Monero na webu CBS Showtime

Za kódem dle dostupných zjištění stojí Code Hive. Ta spravuje skripty a získává vytěženou měnu, za což firmám, na jejichž webu je kód nasazen, platí. Případ CBS je ale oproti The Pirate Bay poněkud zvláštní, sama CBS totiž svůj obsah (online TV pořady) zpoplatňuje. Nelze tedy vyloučit, že se stala terčem nějakého útoku. Kód se na jejích stránkách objevil jen přes víkend a v pondělí opět v tichosti zmizel.

V tuto chvíli nelze rozluštit, kdo za vložením kódu do stránek CBS stojí, sama Code Hive s odvoláním na podmínky soukromí neprozradí, komu by mohl příslušný účet, resp. klíče od účtu těžené kryptoměny patřit, dle vlastních slov prý téměř nic neví.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.