Hlavní navigace

WebGL přinese podporu 3D grafiky do HTML

16. 9. 2009

Sdílet

WebGL je zajímavá iniciativa, jejímž cílem je přinést 3D grafiku do prohlížečů. Podpora by měla být plně nativní a implementovaná přímo v prohlížeči, takže uživatel už nebude muset stahovat další moduly pro zobrazení 3D obsahu. Tohoto stavu má být dosaženo přidáním nových HTML5 funkcí, konkrétně propojení JavaScriptu s OpenGL ES 2.0, což umožní do canvasu vykreslit 3D grafiku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2009 19:40

  jkuf (neregistrovaný)

  Jinymi slovy, bude se zaroven s WebGL dodavat i nowebgl plugin, popripade mozna fork noscriptu, noscript-nowebgl? Kolik vyskakujicich rotujicich zadnic Haliny Pawlowske pripadne na jednu stranku, kde bude WebGL pouzit k nereklamnim ucelum? Zachrani nas opet Microsoft tim, ze nebude WebGL v IE podporovat nebo jeste lepe, vyda konkurencni reseni pod nazvem WebDirectX?

 • 16. 9. 2009 20:40

  Inkvizitor (neregistrovaný)

  Nahodou, HTML tagy maji tu hezkou vlastnost, ze je lze docela dobre filtrovat (GreaseMonkey apod.). Zatimco kdyz to implementujes v nejakem normalnim programovacim jazyce (JavaScript verze marquee a jine), drzi se to stranky zuby nehty, protoze lze jenom dost tezko selektivne zakazovat jednotlive akce. Za sebe rikam: kdyz rotujici zadky, tak hezky deklarativne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.