Hlavní navigace

Webové prohlížeče v roce 2010

30. 12. 2010

Sdílet

Na serveru inter­netnews.com vyšel zajímavý článek, shrnující novinky ve webových prohlížečích v roce 2010. Firefox hned z kraje roku poskočil na verzi 3.6, která přinesla podporu HTML5, vylepšení výkonu JavaScriptu a později i běh pluginů ve vlastních procesech. Dále se vývojáři věnovali Firefoxu 4, který měl být původně do konce roku, ale nakonec bude až začátkem roku příštího.

Google Chrome se verze sypaly jedna za druhou a číslo se nakonec zastavilo na pěti, tedy od čísla čtyři až do osmičky. Během těch Chrome získal své první stabilní vydání, podporu rozšíření, integrovaný Adobe Flash Player, integrovanou čtečku PDF dokumentů, obchod s aplikacemi a další významné změny nás čekají během několika týdnů.

Poslední z rozebíraných prohlížečů běžících na Linuxu je Opera, která vyšla ve verzi 11 a dostala během roku podporu pro rozšíření a lepší organizaci tabů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.