Hlavní navigace

Weby u ACTIVE 24 jsou dostupné přes IPv6

12. 5. 2010

Sdílet

IPv4 adresy nevyhnutelně docházejí a v globálním registru dojdou pravděpodobně už za rok. Servery i jejich uživatelé by tak postupně měli přejít na IPv6. Společnost ACTIVE 24 oznámila, že její zákazníci už mohou své weby zpřístupnit právě přes IPv6.

Hlavní výhodou protokolu IPv6 oproti předchozí verzi je mnohem větší počet dostupných IP adres. Tyto adresy se používají k identifikaci webových serverů a prezentací. ACTIVE 24 využívá v současné chvíli více než 30 procent ze 4096 přidělených IPv4 adres. S nasazením protokolu IPv6 se počet dostupných IP adres zvýšil o přibližně 8×1028 adres. To poskytuje více než dostatečnou rezervu pro další přidělování IP adres zákazníkům hostingových služeb, napsalo ACTIVE 24 v oficiální tiskové zprávě.

U ACTIVE 24 lze nyní využívat protokol IPv6 například při registraci domácích domén .CZ, která byla převedena na novou verzi internetového protokolu po několikaměsíčním testování. Každý zákazník si může v zákaznickém centru nastavit ke své doméně tzv. AAAA záznam, který směruje návštěvníky webu využívající IPv6 na danou doménu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.