Hlavní navigace

Wedos končí s Microsoftem, od ledna nebude nabízet licence

14. 9. 2017

Sdílet

Hostingová společnost Wedos oznámila, že končí partnerství s Microsoftem a už nebude nabízet pronájem licencí Windows na svých VPS. Po cca 7 letech spolupráce s Microsoftem jsme se rozhodli k ráznému kroku a končíme jako SPLA partner. Od ledna 2018 nebudeme dále nabízet pronájmy licencí Windows a dalších produktů Microsoft, píše se v oznámení společnosti.

Firma doposud uživatelům VPS licenci pronajímala, na přelomu roku tato služba končí a uživatelé toužící po serveru s Windows si budou muset pořídit licencí vlastní. Je nám jasné, že je to pro naše stávající zákazníky velká komplikace, ale pokusíme se vysvětlit, proč je naše rozhodnutí tím správným a nakonec i lepším pro klienty. 

Společnost uvádí dva hlavní důvody: jednak Microsoft postupně zvyšoval cenu, která se stala neúnosnou, a zároveň uživatelé čím dál častěji požadovali možnost instalace vlastní licence – to ovšem smlouva s Microsoftem neumožňovala. A snad posledním argumentem je to, že podle podmínek a požadavků Microsoftu, jsme povinni mít plný administrátorský přístup k zákaznickým serverům (jak virtuálním, tak dedikovaným), kde jsme nainstalovali programy Microsoft. Tohle jsme odmítali celou dobu a nechtěli jsme na to přistoupit. Tohle jsme odmítali i přes silný odpor Microsoftu. 

Wedos už teď na všech svých serverech používá Linux a podle svých slov je s ním naprosto spokojený. Od počátku na všech serverech máme operační systém Linux. Poslední roky máme Linux i na většině pracovních stanic a nenarazili jsme na problémy. Tedy kromě toho, že vše funguje rychleji, bezpečněji, nepotřebujeme složité a drahé licence dalších produktů… Dnešní Linux zvládnou nainstalovat a konfigurovat na pracovní stanici i běžní uživatele počítače. Nebojte se a nehledejte v tom žádnou vědu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.