Hlavní navigace

Wedos popisuje nátlak vyvíjený na hostingy

21. 11. 2013

Sdílet

Josef Grill ze společnosti Wedos popisuje zkušenosti s nátlakovými aktivitami, které jsou dnes vyvíjeny na hostingové společnosti. Různé firmy i státní organizace se přitom odvolávají na zákon č. 480/2004 Sb., který činí poskytovatele služby zodpovědným za obsah na serverech, jejichž prostor pronajímá.

Článek konkrétně popisuje postup při nátlaku ze straně televizní stanice, banky a dokonce i policie ČR. Společnost se prý snaží všemožně nepodlehnout nátlaku, nenechat se zahnat do kouta a nejít proti svým uživatelům jen na základě nepodložených tvrzení a protizákonných postupů.

Josef Grill ale přiznává, že je to někdy velmi těžké. Zatím se bráníme. Stojí nás to velké úsilí a komplikace a peníze a čas. Nechceme podlehnout, protože nyní bráníme naše zákazníky. Nechceme se zastávat těch, co dělají neplechu a páchají protizákonné činnosti na našem hostingu, ale naopak chceme bránit ty slušné. Jak jednou podlehneme, tak můžeme snadno vypnout zákazníka, který nic neprovedl. Nechceme být jako třeba jedna konkurenční firma, která vypnula zákazníkovi web jen na základě dopisu z magistrátu…

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.