Hlavní navigace

Western Digital uvede příští rok 18TB a 20TB HDD

5. 9. 2019

Sdílet

18TB 20TB WD Autor: WD

V první polovině roku 2020 hodlá Western Digital spustit dodávky 3,5palcových pevných disků s kapacitami 18 (využívající konvenční záznam na plotny a helium) a 20 TB (využívající SMR a helium). Reaguje tak na silnou poptávku datových center. Půjde o vylepšenou platformu postavenou na devítiplotnové konstrukci a tzv. energy-assisted záznamové technologii MAMR. Vzorky nových disků budou zákazníkům k dispozici ještě v tomto roce.

Již letos v červnu firma prezentovala 20TB SMR technologii (šindelový záznam). Jedním z velkých zákazníků WD pro tyto nové disky, konkrétně 20TB model, bude cloudové úložiště DropBox. Připomeňme, že SMR využívá částečný překryv záznamových stop a heliová výplň disků (ke které WD přišel koupí HGST) umožňuje do standardního 3,5" těla umístit více než do té doby běžných 5 ploten – technologie začala se 7plotnovými disky, nyní tedy jsme na 9 plotnách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.