Hlavní navigace

WhatsApp uklidňuje: nikdo nemůže číst vaše zprávy ani sbírat kontakty

14. 1. 2021

Sdílet

WhatsApp Autor: Pixabay

Oznámení změn pravidel chatovací služby WhatsApp zvedlo spoustu uživatelů ze židle a řada z nich odešla jinam: třeba k Signalu nebo Telegramu. Služba zveřejnila podrobné vyjádření k celé situaci a snaží se uživatele uklidnit: Aktualizace našich Zásad ochrany osobních údajů nijak neovlivňuje soukromí zpráv, které si posíláte s přáteli či rodinou. Tato aktualizace obsahuje změny, které se v aplikaci WhatsApp vztahují na komunikaci se společnostmi, a ta je samozřejmě nepovinná.

Ve vyjádření dále uvádí, že ani WhatsApp ani Facebook nemůže číst soukromé zprávy ani poslouchat hovory. Stejně tak prý nejsou o těchto komunikacích ukládána metadata ani informace o poloze uživatelů. Facebook nemá přístup ke kontaktům, obsahu chatů ani jiným podrobnostem. Uživatelé mají navíc možnost kdykoliv stáhnout všechny údaje, které o nich WhatsApp shromáždil.


Pokud hledáte alternativy k chatovacím službám, podívejte se na přehled zveřejněný v článku na PCWorld.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.